Pilates

Pilates to trening o charakterze statycznym, który łączy w sobie elementy jogi, tai- chai, gimnastyki i baletu. Trening opiera się głównie na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała. Aktywizuje do pracy wszystkie grupy mięśniowe – od kończyn górnych, pleców, przez brzuch, aż po kończyny dolne i pośladki – rozciągając je, wzmacniając i uelastyczniając. Ćwiczeniom towarzyszy harmonia, dbałość o prawidłową technikę i oddech.

Pilates mogą ćwiczyć wszyscy! Jest przeznaczony zarówno dla aktywnych, jak i dla tych, którzy dopiero wprowadzają aktywność fizyczną do swojego życia. Z tej metody chętnie korzystają sportowcy wracający do treningów po urazach, kobiety w ciąży, seniorzy i osoby walczące z nadwagą. Trening jest w pełni bezpieczny – nie ma mowy o kontuzjach. Ćwiczenia wykonywane są pod dyktando własnego ciała i jego możliwości.  

Jakie efekty daje Pilates?
Ćwiczenia aktywują mięśnie całego ciała, również te, których na co dzień się nie używa. Dzięki rozciąganiu mięśni podczas wykonywania poszczególnych ruchów, zostają one wzmocnione, ale się nie rozrastają. Pilates zmniejsza również bóle kręgosłupa, dzięki wzmocnieniu mięśni core (mięśni głębokich), które odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy. Mocny i stabilny kręgosłup to podstawa zdrowego ciała.

Trening przyspiesza krążenie krwi, co wpływa na uelastycznienie skóry. Wraz ze wzmocnieniem mięśni zwiększa się również produkcja kolagenu, który odpowiada za utrzymanie jędrnej i gładkiej skóry. Może być przydatny w walce z cellulitem!