Profesjonalne usługi fizjoterapeutyczne: diagnostyka, masaże, terapia manualna i post covid

Fizjoterapeuci

Zespół naszych fizjoterapeutów to specjaliści w swoim fachu. Posiadane doświadczenie i wachlarz metod jakimi się posługują pozwala celnie diagnozować i leczyć pacjentów z rozmaitymi schorzeniami. Każdy fizjoterapeuta pracujący w Remplus RehaFit posiada prawo wykonywania zawodu oraz jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.

Rodzaje masażu

Historia masażu rozpoczęła się w Chinach już około 3000 lat temu, gdzie zaczęto go wykonywać instynktownie jako sposób na odprężenie i różne dolegliwości. W dzisiejszych czasach masaż klasyczny jest najbardziej popularnym zabiegiem stosowanym w fizjoterapii.

Terapia manualna

Na terapię manualną składa się zarówno diagnostyka, jak i sama terapia. Fizjoterapeuta stawia diagnozę na podstawie badań ogólnych, badań manualnych i testów ruchowych. W terapii stosuje się wiele technik manipulacji, mobilizacji, kompresji, trakcji, terapii tkanek miękkich i terapii nerwowo-mięśniowych.

Diagnostyka i terapia stawu skroniowo-żuchwowego

Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ) dotyczą ponad 60% populacji.

Objawy zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowych częściej dotyczą kobiet w wieku 20–40 lat.

Bóle szczęki, bóle w okolicy uszu, zbyt szerokie otwieranie ust bądź zbyt ograniczona ruchomość w stawach podczas jedzenia lub ziewania. To tylko część objawów wynikających z zaburzeń czynnościowych układu ruchowego narządu żucia.

Terapia Post-Covid

Terapia postcovidowa - dla kogo ?
- Seniorzy
- Osoby aktywne zawodowo i ruchowo

Dla osób dorosłych, które doświadczyły poważnego pogorszenia stanu zdrowia w związku z przebyciem infekcji COVID-19.
Dla osób, które doświadczyły bezobjawowo infekcji, a teraz odczuwają spadek formy, lęki i myśli depresyjne, a także zaczynają mieć problemy neurologiczne.

Stany po urazach

Wbrew powszechnej opinii na urazy narażeni są nie tylko zawodowi sportowcy. Kontuzji można nabawić się wykonując zwykłe, codzienne czynności, takie jak chodzenie, jazda samochodem, rowerem czy podnoszenie ciężkich przedmiotów. Aby zapobiec powstaniu kolejnych problemów zdrowotnych, nie dopuścić do nawrotu kontuzji i jak najszybciej wrócić do sprawności sprzed urazu, warto poświęcić czas na rehabilitację pourazową, gdyż zaniedbanie jej może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie.

Rehabilitacja przed i pooperacyjna

Gdy uraz, którego doznałeś okazał się na tyle poważny, że operacja jest nieunikniona, warto podjąć rehabilitację jeszcze przed zabiegiem w celu przygotowania aparatu ruchu do prawidłowej rehabilitacji pooperacyjnej i skrócenia czasu powrotu do sprawności. Rehabilitacja przedoperacyjna często jest zaniedbywana i niewiele osób zdaje sobie sprawę w jakim stopniu może wspomóc powrót do pełnej sprawności.

Fizjoterapia , Rehabilitacja , Masaże – Remplus Rehafit Poznań

Rehabilitacja i fizjoterapia to pojęcia, które często używane są zamiennie. Fizjoterapia stanowi często bardzo ważny element rehabilitacji ruchowej pacjentów. W przypadku każdego z nich niezwykle istotne jest to, aby otrzymać pomoc od specjalistów, którzy pomogą choremu powrócić do pełnej sprawności lub też powstrzymać postępujące procesy chorobowe.

Profesjonalna rehabilitacja

Rehabilitacja jest procesem, którego celem jest przywrócenie pacjentowi pełnej lub częściowej sprawności fizycznej utraconej w wyniku choroby, wypadku lub urazu. Warto podkreślić, że zazwyczaj jest to proces długotrwały, który obejmuje szeroki zakres działań dostosowanych do potrzeb, aktualnego stanu i możliwości pacjenta.

Aby jednak w wyniku podjętych terapii jego stan zdrowia i jakość życia faktycznie mogły ulec poprawie, pacjent powinien znaleźć się pod opieką specjalistów z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Takie osoby będą w stanie stworzyć kompleksowy plan rehabilitacji, którego skrupulatna realizacja pozwoli na osiągnięcie zamierzonych efektów.

Skuteczna fizjoterapia

Fizjoterapia to kompleksowe usługi świadczone pacjentom w sytuacji, gdy ich funkcje i czynności ruchowe zostały w jakimś stopniu upośledzone w skutek choroby albo urazu, lub też są zagrożone takim upośledzeniem wynikającym z zachodzących w organizmie procesów starzenia.

Aby pacjent mógł zachować lub powrócić do jak najlepszej sprawności fizycznej podejmowanych jest szereg działań i metod leczniczych, które wykorzystują fakt, iż nasz organizm świetnie reaguje na różnorodne bodźce.

Celem jest więc wywołanie określonych reakcji mięśni będących efektem między innymi wykonywanych w ramach leczenia ruchów. W tym przypadku równie ważne jest to, aby korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu będą w stanie przeprowadzić skuteczną fizjoterapię dającą realne efekty.