Zabiegi fizjoterapeutyczne o szerokim spektrum zastosowania.

Dla pacjentów z rozmaitymi schorzeniami.
Zadzwoń i umów się dziś
Nasi Fizjoterapeuci

Zespół naszych fizjoterapeutów to specjaliści w swoim fachu. Posiadane doświadczenie i wachlarz metod jakimi się posługują pozwala celnie diagnozować i leczyć pacjentów z rozmaitymi schorzeniami.

Każdy fizjoterapeuta pracujący w Remplus RehaFit posiada prawo wykonywania zawodu oraz jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.

Opinie - Fizjoterapia Poznań - Remplus RehaFit
Film Zone Pro
Film Zone Pro
24/01/2022
Miejsce z holistycznym podejściem do pacjenta / klienta, czyli wszystko w jednym miejscu: Studio EMS, ortopeda, dietetyk, fizjoterapia, rehabilitacja, zabiegi przeciwbólowe, przeciwzapalne i te piękności - czyli antycellulitowe :) masaże, joga, medytacja, fajni trenerzy personalni, treningi medyczne. Specjaliści, którzy ukierunkują na osiągnięcie indywidualnego celu, tego sportowego, jak i zdrowotnego, nawet po kontuzji, z zachowaniem zdrowia i równowagi, cały czas zbliżając pacjenta do celu. Mile widziane kobiety w ciąży, którym można ulżyć w bólu, jak i przygotować do porodu. A po porodzie to już w ogóle - szeroki wachlarz możliwości :) Z czego korzystałam przez ostatni rok? Z treningów EMS, fizjoterapii dla kobiet w ciąży (masaż i terapia dla kobiet w ciąży), treningi dla kobiet w ciąży, terapia po porodzie, terapia urologiczna (praca z blizną, kresą) zabiegi antycellulitowe (bańki chińskie, drenaż manualny, fala uderzeniowa), zajęcia grupowe (zdrowy kręgosłup, joga, relaksacja, zajęcia dla kobiet w ciąży), trening medyczny i trening personalny :) Warto wspomnieć, że jest tu fantastyczna atmosfera, przyjazne wnętrza, a przede wszystkim profesjonalne podejście,, więc miło się tu wraca.
Alan Skrzypek
Alan Skrzypek
06/01/2022
Miałem ostatnio kontuzję kostki, którą złapałem w czasie piłkarskiego treningu. Normalnie musiałbym pauzować ok 2 miesiące, ale kolega powiedział mi, że w Remplus Rehafit są trenerzy medyczni i fizjoterapeuci, którzy szybko postawią mnie "na nogi". Po specjalistycznym treningu medycznym z trenerem z Remplus Rehafit, 3 wizytach u fizjoterapeuty w tym samym miejscu oraz zabiegów miejscowego krio (maszyna z zimnym powietrzem) po dwóch tygodniach znowu mogłem zacząć trenować - zadziwiające! Po namowie trenerów zacząłem uczęszczać na siłownie, która też jest w Remplus Rehafit i regularnie (raz w tygodniu) korzystam z usług fizjoterapeuty
Mirosław Retzlaff
Mirosław Retzlaff
31/08/2021
Fajny kameralny klub. Niestety z powodu pandemii przebranżowił się. Obecnie są tam chyba usługi rehabilitacyjne.
Urszula Janowska
Urszula Janowska
15/06/2021
Bardzo przyjemna siłownia :)
Manoj Jayakumar
Manoj Jayakumar
08/05/2021
Kind of good
Agnieszka Porębska
Agnieszka Porębska
14/02/2021
Ciekawe miejsce, świetni fizjoterapeuci. Regularnie Korzystam z zabiegów fali uderzeniowej i miejscowej krioterapii. W przyszłym tygodniu wybieram się na pierwszy trening EMS. :)
Tomasz Szulc
Tomasz Szulc
29/12/2020
Spoko siłownia ale sprzęt trochę zaniedbany szczególnie bieżnie Zerwanie linki luźne śruby w hantlach (imbus jest dostarczony) Brak osoby która trzymałaby pieczę nad siłownią
Nanzi Art
Nanzi Art
17/12/2020
Długo czekałam na to aż ktoś stworzy tak fenomenalne miejsce. Nigdy wcześniej nie spotkałam tak kompleksowej oferty usług. Można zadbać o zdrowie fizyczne, formę i złapać równowagę wewnętrzną. Kojące kolory wokół, piękne zdjęcia, pogodny i kompetentny personel. Byłam tam na treningu EMS (to jest coś wspaniałego), miałam kilka wizyt u fizjoterapeuty, byłam na masażu relaksacyjnym, zabiegu fali uderzeniowej, treningach z trenerem personalnym, na jodze i medytacji. Czuję się wspaniale i na pewno będę zaglądać regularnie.
10%
Voucher
Dla nowych
pacjentów
Kto może skorzystać z fizjoterapii? więcej

Fizjoterapia jest dla każdego, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Kontuzje, przeciążenia i zwyrodnienia mogą dotknąć każdego w każdym momencie życia. Fizjoterapeuta może pomóc zarówno w przywróceniu sprawności, jak i również w poprawie wydolności czy kondycji.

Kiedy należy rozpocząć leczenie fizjoterapeutyczne? więcej

Moment rozpoczęcia terapii jest ważny i może bezpośrednio wpłynąć na efekt leczenia. Niepokojące objawy i dolegliwości warto skonsultować z fizjoterapeutą, np. ból w okolicy kręgosłupa może być spowodowany chorobami narządów wewnętrznych, dlatego wizyta u fizjoterapeuty może przyspieszyć leczenie.

Czy fizjoterapia powinna być rozpoczęta jak najszybciej po poważnej kontuzji lub urazie? więcej

Ważny jest czas rozpoczęcia terapii po operacji, na przykład biodra czy kolana. Ale jest też ważny po „klasycznym” złamaniu kończyny. Dlaczego?. Po nieleczonym urazie mogą powstać przykurcze mięśniowe lub nieprawidłowe wzorce ruchowe. Im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym lepsze efekty możemy osiągnąć.

Czy przed rozpoczęciem fizjoterapii konieczne jest wykonanie rezonansu magnetycznego (MRI), zdjęcia RTG, USG i tomografii komputerowej (CT)? więcej

Gdy pacjent posiada wyniki badań lub dokumentację leczenia, warto pokazać je fizjoterapeucie podczas pierwszej wizyty w gabinecie. Natomiast dodatkowe badania specjalistyczne nie są konieczne przed wizytą.

Czy fizjoterapia i fizykoterapia to to samo? więcej

Fizjoterapia to dyscyplina obejmująca kinezyterapię, fizykoterapię i masaż. Fizykoterapia to zastosowanie działania fizycznego, takiego jak pole magnetyczne, laser, prąd, ultradźwięki. Fizjoterapia i fizykoterapia nie są synonimami, pierwsza obejmuje drugą.

Jak fizjoterapia wpisuje się w programy leczenia? więcej

Oprócz wspomagania procesu leczenia, fizjoterapia w wielu schorzeniach może być traktowana jako terapia podstawowa. Na przykład problemy związane z poziomem aktywności układu nerwowego są najskuteczniej leczone poprzez fizjoterapię. Fizjoterapia sprawdza się jako terapia podstawowa lub wspomagająca podczas leczenia wielu chorób.

Jaka jest różnica między masażystami a fizjoterapeutami? więcej

Fizjoterapeuci stosują połączenie kinezyterapii, fizykoterapii i masażu. Kinezyterapia to leczenie ruchem, ćwiczenia. Fizykoterapia to pole magnetyczne, laser, prąd, ultradźwięki. Masaż to bierne oddziaływanie mechaniczne. W trakcie terapii fizjoterapeuta może stosować kompilację różnych elementów – np. kinezyterapia połączona z fizykoterapią.

Czy zabiegi fizjoterapeutyczne pomagają tylko osobom niepełnosprawnym? więcej

Osoby niepełnosprawne, seniorzy i sportowcy – wszyscy korzystają z usług fizjoterapeuty. Dawniej ten specjalista kojarzony był przede wszystkim z zabiegami dla osób niepełnosprawnych. Zabiegi pomagały tym pacjentom wrócić do zdrowia po wypadkach, urazach i chorobach, zmniejszyć napięcie mięśniowe i pobudzić nieaktywne mięśnie. Obecnie pacjentami są również sportowcy, którzy doznali urazów (skręcenia, zwichnięcia, złamania), a także osoby z nadwyrężonymi stawami lub cierpiące na zwyrodnienia i wady postawy po zabiegach operacyjnych. Fizjoterapeuta może dobrać odpowiednie leczenie w zależności od potrzeb każdego pacjenta. Dzięki tym zabiegom można znacznie poprawić stan zdrowia pacjenta.

Jak współpraca pacjenta wpływa na przebieg fizjoterapii? więcej

Współpraca między pacjentem a terapeutą jest niezbędna dla sukcesu leczenia. Zaufanie pacjenta do procesu leczenia, jego zaangażowanie w terapię oraz kontynuacja ćwiczeń po opuszczeniu placówki są ważnymi elementami tej relacji. Ważne są również działania profilaktyczne, które mogą pomóc w zapobieganiu przyszłym urazom.

Czy możliwe jest leczenie "starych" kontuzji i urazów? więcej

Fizjoterapia może pomóc ludziom wyjść z urazów i odzyskać mobilność, nawet jeśli te urazy miały miejsce dawno temu. Skuteczność fizjoterapii w przypadku starego urazu zależy od ciężkości pierwotnego uszkodzenia, a odzyskanie utraconej mobilności może wymagać wiele czasu i wysiłku. Ból czy ograniczenia zakresu ruchu bywają uciążliwe i wpływają na komfort życia, dlatego warto znaleźć fizjoterapeutę, który dobierze odpowiednią terapię, dostosowaną do urazu i upływu czasu.

Fizjoterapia Poznań – Remplus Rehafit

Remplus Rehafit w Poznaniu tworzy zespół doświadczonych fizjoterapeutów o różnych specjalizacjach, którzy zapewniają pacjentom kompleksową opiekę w procesie powrotu do zdrowia oraz regeneracje po wytężonym treningu zarówno sportowcom wyczynowym jak i osobom uprawiającym sport rekreacyjnie.

W naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z fizjoterapii, rehabilitacji, usług ortopedycznych, masaży, zabiegów fizykoterapeutycznych, treningów EMS, Treningów Medycznych oraz Treningów Personalnych. W Remplus Rehafit posiadamy aparaturę do fizykoterapii m.in. do fali uderzeniowej, miejscowej krioterapii, elektroterapii, ultradźwięków oraz laseroterapii. Stwarzamy również doskonałe warunki do zajęć cardio, spinningu, aerobiku, jogi i medytacji, dzięki którym można zadbać o kondycję organizmu.

W czym pomagają nasi specjaliści?

 • Bóle kręgosłupa, bóle mięśni i stawów pleców,
 • Dyskopatia,
 • Nerwobóle np. rwa kulszowa, rwa ramienna,
 • Rehabilitacja pourazowa, złamania, skręcenia, zwichnięcia, naciągnięcia i stłuczenia mięśni,
 • Rehabilitacja przed- i pooperacyjna stawów (np. rekonstrukcja więzadeł krzyżowych kolana – ACL),
 • Bóle stawów,
 • Wady postawy, skolioza,
 • Zwyrodnienia stawów,
 • Urazy sportowe,
 • Regeneracja potrneningowa,
 • Obrzęki limfatyczne i inne.

Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Państwu w leczeniu uciążliwych schorzeń i powrotu do pełnej sprawności ruchowej. Podczas pierwszej wizyty terapeutycznej w Remplus Rehafit odbywa się konsultacja fizjoterapeuty z pacjentem. Na podstawie zebranego wywiadu, wyników badań (RTG, USG, MR itp.) oraz przeprowadzonej diagnozy funkcjonalnej dobieramy plan rehabilitacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta.

Wszystkie działania fizjoterapeutyczne wykonywane są przez tego samego doświadczonego fizjoterapeutę, który prowadzi od początku indywidualnie zaplanowaną rehabilitację swojego pacjenta. Czeto też prowadzi rehabilitację lącznie z Treningiem Medycznym aby przyspieszyć powrót do zdrowia pacjenta, a zarazem odbudować jego formę fizyczną.. Rehabilitacja może obejmować: odpowiednie techniki manualne, nowoczesne zabiegi fizykalne, jak również specjalistyczne techniki usprawniające oparte na najnowocześniejszych metodach:

 • Funkcjonalna Osteopatia i Integracja,
 • PNF,
 • NDT – Bobath,
 • Metoda McKenziego,
 • Kinesiology Taping,
 • Poizometryczna relaksacja mięśni PIR,
 • Mobilizacja punktów spustowych,
 • Masaż tkanek głębokich,
 • Masaż leczniczy,
 • Techniki energii mięśniowej,
 • Trening propriocepcji.

Działania fizjoterapeutyczne obejmują też różnego typu masaże i terapię wspomagające regenerację potreningową
Dobra terapia lub masaż niesie ze sobą wiele korzyści dla osób intensywnie uprawiających sport:

 • redukuje napięcie mięśniowe,
 • utrzymuje odpowiednią elastyczność i ruchomość stawów, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji,
 • wspiera krążenie,
 • uelastycznia skórę,
 • przyspiesza redukcję zakwasów.

Oferujemy kompleksową pomoc osobom prywatnym, klubom sportowym oraz firmom w obrębie Poznania, które chcą zaproponować swoim pracownikom profesjonalną fizjoterapię i rehabilitację. Brak regularnej aktywności ruchowej, praca siedząca przy komputerze lub w samochodzie, może doprowadzić do poważnych schorzeń lub dysfunkcji w obrębie stawów kręgosłupa. Wówczas często konieczna jest kompleksowa rehabilitacja lub masaż leczniczy.

Sprawiamy, że nasi pacjenci odzyskują komfort życia utracony z powodu, schorzeń, urazów, wad wrodzonych lub nabytych, a także unikają urazów dzięki regeneracji protreningowej.