Fizjoterapia-Diagnostyka-Masaże-Terapia Manualna-Post covid

Fizjoterapeuci

Zespół naszych fizjoterapeutów to specjaliści w swoim fachu. Posiadane doświadczenie i wachlarz metod jakimi się posługują pozwala celnie diagnozować i leczyć pacjentów z rozmaitymi schorzeniami. Każdy fizjoterapeuta pracujący w Remplus RehaFit posiada prawo wykonywania zawodu oraz jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.

Rodzaje masażu

Historia masażu rozpoczęła się w Chinach już około 3000 lat temu, gdzie zaczęto go wykonywać instynktownie jako sposób na odprężenie i różne dolegliwości. W dzisiejszych czasach masaż klasyczny jest najbardziej popularnym zabiegiem stosowanym w fizjoterapii.

Terapia manualna

Na terapię manualną składa się zarówno diagnostyka, jak i sama terapia. Fizjoterapeuta stawia diagnozę na podstawie badań ogólnych, badań manualnych i testów ruchowych. W terapii stosuje się wiele technik manipulacji, mobilizacji, kompresji, trakcji, terapii tkanek miękkich i terapii nerwowo-mięśniowych.

Diagnostyka i terapia stawu skroniowo-żuchwowego

Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ) dotyczą ponad 60% populacji.

Objawy zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowych częściej dotyczą kobiet w wieku 20–40 lat.

Bóle szczęki, bóle w okolicy uszu, zbyt szerokie otwieranie ust bądź zbyt ograniczona ruchomość w stawach podczas jedzenia lub ziewania. To tylko część objawów wynikających z zaburzeń czynnościowych układu ruchowego narządu żucia.

Fizjoterapia Uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna to profilaktyka, diagnostyka oraz leczenie dysfunkcji w obrębie mięśni dna miednicy. Zajmuje się leczeniem: nietrzymania moczu, dolegliwości w ciąży i połogu, zaburzeń w obrębie miednicy mniejszej, bolesnego współżycia czy bolesnego miesiączkowania. Fizjoterapia uroginekologiczna to także profilaktyka służąca przygotowaniu do ciąży, porodu czy cięcia cesarskiego oraz nauka poprawnych nawyków.

Terapia Post-Covid

Terapia postcovidowa - dla kogo ?
- Seniorzy
- Osoby aktywne zawodowo i ruchowo

Dla osób dorosłych, które doświadczyły poważnego pogorszenia stanu zdrowia w związku z przebyciem infekcji COVID-19.
Dla osób, które doświadczyły bezobjawowo infekcji, a teraz odczuwają spadek formy, lęki i myśli depresyjne, a także zaczynają mieć problemy neurologiczne.

Stany po urazach

Wbrew powszechnej opinii na urazy narażeni są nie tylko zawodowi sportowcy. Kontuzji można nabawić się wykonując zwykłe, codzienne czynności, takie jak chodzenie, jazda samochodem, rowerem czy podnoszenie ciężkich przedmiotów. Aby zapobiec powstaniu kolejnych problemów zdrowotnych, nie dopuścić do nawrotu kontuzji i jak najszybciej wrócić do sprawności sprzed urazu, warto poświęcić czas na rehabilitację pourazową, gdyż zaniedbanie jej może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie.

Rehabilitacja przed i pooperacyjna

Gdy uraz, którego doznałeś okazał się na tyle poważny, że operacja jest nieunikniona, warto podjąć rehabilitację jeszcze przed zabiegiem w celu przygotowania aparatu ruchu do prawidłowej rehabilitacji pooperacyjnej i skrócenia czasu powrotu do sprawności. Rehabilitacja przedoperacyjna często jest zaniedbywana i niewiele osób zdaje sobie sprawę w jakim stopniu może wspomóc powrót do pełnej sprawności.

Fizjoterapia Poznań – Remplus Rehafit

Remplus Rehafit w Poznaniu tworzy zespół doświadczonych fizjoterapeutów o różnych specjalizacjach, którzy zapewniają pacjentom kompleksową opiekę w procesie powrotu do zdrowia oraz regeneracje po wytężonym treningu zarówno sportowcom wyczynowym jak i osobom uprawiającym sport rekreacyjnie.

W naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z fizjoterapii, rehabilitacji, usług ortopedycznych, masaży, zabiegów fizykoterapeutycznych, treningów EMS, Treningów Medycznych oraz Treningów Personalnych. W Remplus Rehafit posiadamy aparaturę do fizykoterapii m.in. do fali uderzeniowej, miejscowej krioterapii, elektroterapii, ultradźwięków oraz laseroterapii. Stwarzamy również doskonałe warunki do zajęć cardio, spinningu, aerobiku, jogi i medytacji, dzięki którym można zadbać o kondycję organizmu.

W czym pomagają nasi specjaliści?

 • Bóle kręgosłupa, bóle mięśni i stawów pleców,
 • Dyskopatia,
 • Nerwobóle np. rwa kulszowa, rwa ramienna,
 • Rehabilitacja pourazowa, złamania, skręcenia, zwichnięcia, naciągnięcia i stłuczenia mięśni,
 • Rehabilitacja przed- i pooperacyjna stawów (np. rekonstrukcja więzadeł krzyżowych kolana – ACL),
 • Bóle stawów,
 • Wady postawy, skolioza,
 • Zwyrodnienia stawów,
 • Urazy sportowe,
 • Regeneracja potrneningowa,
 • Obrzęki limfatyczne i inne.

Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Państwu w leczeniu uciążliwych schorzeń i powrotu do pełnej sprawności ruchowej. Podczas pierwszej wizyty terapeutycznej w Remplus Rehafit odbywa się konsultacja fizjoterapeuty z pacjentem. Na podstawie zebranego wywiadu, wyników badań (RTG, USG, MR itp.) oraz przeprowadzonej diagnozy funkcjonalnej dobieramy plan rehabilitacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta.

Wszystkie działania fizjoterapeutyczne wykonywane są przez tego samego doświadczonego fizjoterapeutę, który prowadzi od początku indywidualnie zaplanowaną rehabilitację swojego pacjenta. Czeto też prowadzi rehabilitację lącznie z Treningiem Medycznym aby przyspieszyć powrót do zdrowia pacjenta, a zarazem odbudować jego formę fizyczną.. Rehabilitacja może obejmować: odpowiednie techniki manualne, nowoczesne zabiegi fizykalne, jak również specjalistyczne techniki usprawniające oparte na najnowocześniejszych metodach:

 • Funkcjonalna Osteopatia i Integracja,
 • PNF,
 • NDT – Bobath,
 • Metoda McKenziego,
 • Kinesiology Taping,
 • Poizometryczna relaksacja mięśni PIR,
 • Mobilizacja punktów spustowych,
 • Masaż tkanek głębokich,
 • Masaż leczniczy,
 • Techniki energii mięśniowej,
 • Trening propriocepcji.

Działania fizjoterapeutyczne obejmują też różnego typu masaże i terapię wspomagające regenerację potreningową
Dobra terapia lub masaż niesie ze sobą wiele korzyści dla osób intensywnie uprawiających sport:

 • redukuje napięcie mięśniowe,
 • utrzymuje odpowiednią elastyczność i ruchomość stawów, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji,
 • wspiera krążenie,
 • uelastycznia skórę,
 • przyspiesza redukcję zakwasów.

Oferujemy kompleksową pomoc osobom prywatnym, klubom sportowym oraz firmom w obrębie Poznania, które chcą zaproponować swoim pracownikom profesjonalną fizjoterapię i rehabilitację. Brak regularnej aktywności ruchowej, praca siedząca przy komputerze lub w samochodzie, może doprowadzić do poważnych schorzeń lub dysfunkcji w obrębie stawów kręgosłupa. Wówczas często konieczna jest kompleksowa rehabilitacja lub masaż leczniczy.

Sprawiamy, że nasi pacjenci odzyskują komfort życia utracony z powodu, schorzeń, urazów, wad wrodzonych lub nabytych, a także unikają urazów dzięki regeneracji protreningowej.