Fizjoterapia i masaże

Fizjoterapeuci

Zespół naszych fizjoterapeutów to specjaliści w swoim fachu. Posiadane doświadczenie i wachlarz metod jakimi się posługują pozwala celnie diagnozować i leczyć pacjentów z rozmaitymi schorzeniami. Każdy fizjoterapeuta pracujący w Remplus RehaFit posiada prawo wykonywania zawodu oraz jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.

Rodzaje masażu

Historia masażu rozpoczęła się w Chinach już około 3000 lat temu, gdzie zaczęto go wykonywać instynktownie jako sposób na odprężenie i różne dolegliwości. W dzisiejszych czasach masaż klasyczny jest najbardziej popularnym zabiegiem stosowanym w fizjoterapii.

Terapia manualna

Na terapię manualną składa się zarówno diagnostyka, jak i sama terapia. Fizjoterapeuta stawia diagnozę na podstawie badań ogólnych, badań manualnych i testów ruchowych. W terapii stosuje się wiele technik manipulacji, mobilizacji, kompresji, trakcji, terapii tkanek miękkich i terapii nerwowo-mięśniowych.

Kręgosłup

Według statystyk około 60-80% społeczeństwa cierpi na bóle kręgosłupa. Co 2 osoba na świecie doświadczy lub już doświadczyła epizodu ostrego bólu kręgosłupa. To plaga dzisiejszych czasów. Trudno się przed nią ustrzec ze względu na dzisiejszy tryb życia - siedząca praca przed komputerem, brak ruchu, stres, nieodpowiednio dobrane obuwie czy nadwaga. Na pomoc przychodzi fizjoterapia.

Stany po urazach

Wbrew powszechnej opinii na urazy narażeni są nie tylko zawodowi sportowcy. Kontuzji można nabawić się wykonując zwykłe, codzienne czynności, takie jak chodzenie, jazda samochodem, rowerem czy podnoszenie ciężkich przedmiotów. Aby zapobiec powstaniu kolejnych problemów zdrowotnych, nie dopuścić do nawrotu kontuzji i jak najszybciej wrócić do sprawności sprzed urazu, warto poświęcić czas na rehabilitację pourazową, gdyż zaniedbanie jej może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie.

Rehabilitacja przed i pooperacyjna

Gdy uraz, którego doznałeś okazał się na tyle poważny, że operacja jest nieunikniona, warto podjąć rehabilitację jeszcze przed zabiegiem w celu przygotowania aparatu ruchu do prawidłowej rehabilitacji pooperacyjnej i skrócenia czasu powrotu do sprawności. Rehabilitacja przedoperacyjna często jest zaniedbywana i niewiele osób zdaje sobie sprawę w jakim stopniu może wspomóc powrót do pełnej sprawności.

Terapia Post-Covid

Terapia postcovidowa - dla kogo ?
- Seniorzy
- Osoby aktywne zawodowo i ruchowo

Dla osób dorosłych, które doświadczyły poważnego pogorszenia stanu zdrowia w związku z przebyciem infekcji COVID-19.
Dla osób, które doświadczyły bezobjawowo infekcji, a teraz odczuwają spadek formy, lęki i myśli depresyjne, a także zaczynają mieć problemy neurologiczne.