Zabiegi fizykoterapeutyczne

Zabiegi i sprzęt

Zabiegi fizykoterapeutyczne to jedna z form fizjoterapii. Oddziałując na organizm różnymi bodźcami fizycznymi wytwarzanymi przez specjalistyczny sprzęt doskonale sprawdza się jako podstawa terapii, jak i uzupełnienie leczenia. W fizykoterapii wykorzystuje się takie zjawiska fizyczne jak: prąd elektryczny, ultradźwięki, magnetyzm, światło czy niską temperaturę. Stosuje się ją również jako przygotowanie do innych form terapii, na przykład rozgrzanie tkanek przed masażem lub schłodzenie przed ćwiczeniami. Fizykoterapia sprawdza się w takich schorzeniach jak: zwyrodnienia, zespoły bólowe, stany zapalne, uszkodzenia ścięgien i więzadeł. złamania, skręcenia, stany napięciowe i choroby  mięśni. Nasi fizjoterapeuci dobierają odpowiednią formę fizykoterapii w zależności od potrzeb pacjenta.

Zabiegi

Elektroterapia

to szeroka dziedzina fizykoterapii, w której jako bodziec wykorzystuje się przepływ prądu przez ciało.

Fala uderzeniowa

to obecnie jedna z najlepszych metod fizykoterapii, stosowana z powodzeniem w leczeniu chronicznego bólu w obrębie układu ruchu.

Krioterapia

polega na poddaniu organizmu działaniu zimna w celu obniżenia temperatury skóry i tkanej głębiej położonych.

Laseroterapia

to zabiegi, podczas których wykorzystuje się promieniowanie światła z zakresu widzialnego i podczerwieni.

Ultradźwięki

to zabieg polegający na wykorzystaniu drgań mechanicznych o częstotliwości przekraczającej granice słyszalności ludzkiego ucha.

powrót