O nas

Drodzy Państwo! Centrum Remplus RehaFit jest uniwersalnym miejscem gwarantującym wiele opcji pro-zdrowotnych składającym się z ośmiu stref co pozwala na oryginalność w porównaniu do innych takich miejsc w Poznaniu.

W naszej placówce mogą Państwo skorzystać z kompleksowej rehabilitacji, fizjoterapii sportowej oraz przeróżnego rodzaju masaży a także z Treningów od EMS i Treningu Medycznego lubTreningu Personalnego.

Masaże i terapia

Zespół naszych fizjoterapeutów to specjaliści w swoim fachu. Posiadane doświadczenie i wachlarz metod jakimi się posługują pozwala celnie diagnozować i leczyć pacjentów z rozmaitymi schorzeniami. Każdy fizjoterapeuta pracujący w Remplus RehaFit posiada prawo wykonywania zawodu oraz jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.
Oferujemy Państwu wiele rodzajów masaży i terapii.

Stany po urazach

Wbrew powszechnej opinii na urazy narażeni są nie tylko zawodowi sportowcy. Kontuzji można nabawić się wykonując zwykłe, codzienne czynności, takie jak chodzenie, jazda samochodem, rowerem czy podnoszenie ciężkich przedmiotów. Aby zapobiec powstaniu kolejnych problemów zdrowotnych, nie dopuścić do nawrotu kontuzji i jak najszybciej wrócić do sprawności sprzed urazu, warto poświęcić czas na rehabilitację pourazową, gdyż zaniedbanie jej może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie.

Trening Rehabilitacyjny

To rodzaj treningu ukierunkowanego na poprawę zdrowia i sprawności ogólnej. Jest to trening zarówno dla osób, które cierpią na dolegliwości bólowe związane z przebytą kontuzją albo operacją jak i dla tych, którzy przygotowują się do sezonu sportowego np. biegowego, narciarskiego i potrzebują specjalistycznego treningu aby wzmocnić / rozciągnąć najbardziej narażone na duży wysiłek partie ciała.

Oferujemy Państwu trening medyczny oraz trening EMS.

Zabiegi

Zabiegi fizykoterapeutyczne to jedna z form fizjoterapii. Oddziałując na organizm różnymi bodźcami fizycznymi wytwarzanymi przez specjalistyczny sprzęt doskonale sprawdza się jako podstawa terapii, jak i uzupełnienie leczenia. W fizykoterapii wykorzystuje się takie zjawiska fizyczne jak: prąd elektryczny, ultradźwięki, magnetyzm, światło czy niską temperaturę. Stosuje się ją również jako przygotowanie do innych form terapii, na przykład rozgrzanie tkanek przed masażem lub schłodzenie przed ćwiczeniami. Fizykoterapia sprawdza się w takich schorzeniach jak: zwyrodnienia, zespoły bólowe, stany zapalne, uszkodzenia ścięgien i więzadeł. złamania, skręcenia, stany napięciowe i choroby mięśni. Nasi fizjoterapeuci dobierają odpowiednią formę fizykoterapii w zależności od potrzeb pacjenta.